uprava zks.jpg


Poslední aktualizace stránek provedena ve dne: 24.8.2017
Předchozí aktualizace stránek provedena ve dne: 7.8. 2017
Předchozí aktualizace stránek provedena v den/měsíc: 12.6.2017

krátký výhled aktualizace do minulosti pro rok 2017: 5.4.;26.2.;20.1;3.1.2017;2016; 2015
Bez názvu254.png
776 463 033

607 104 226 
pouze SMS - dočasně mimo provoz


rwservis@seznam.cz


Skype >>> cikwa.r

Mobilní NOVINY r2012

Všechny Vás zdravím, v této zcela nové Tématní sekci se můžete ode mne těšit na nejnovější věci ze světa mobilní elektroniky to co pochytím já z vlastní zkušenosti či to co vy sami nedokážete zjistit či Vám něco uniklo.

21. listopadu 2012 - Windows Phone 8 není asi až tak dobrý

Ano je tomu tak, poměrně dnešní čerstvá zpráva ze světa, ( předem se omlouvám nebyl čas proto jsem se opozdil, již po druhé doufám že tomu tak již nebude ) Windows Phone 8 má totiž velké problémy s operačním systémem. Nespočet majitelů například smartphone Nokia Lumia 920 a nebo třeba i HTC 8X se jim totiž nečekaně zaseknou, zamrznou nebo prostě dělají to co ani sám uživatel neudělal. Někteří mají problémy i e- mailem, respektive jeho synchronizací, některé servery uvádějí i to že jejich smartphony se rychle vybíjejí nebo se vůbec nechtějí nastartovat, ale i se samovolně restartují. 

Jelikož se tato informace dostala k výrobcům jak Windows tak i mobilním výrobcům začli na tom makat a dávají to do kupy, no jo, ale co s těmi majiteli co je už mají, že by se spustil běžný způsob a to vyslání první pomoci internetového uploaderu celého firmwaru s OS :-)

No jako bych to neříkal o pár měsíců zpět, Nokia propustila mraky zaměstnanců, ty si udělali vlastní firmu Jolla, začali se věnovat OS MeeGo a hle, Nokia práskla do Windows a najednou tu máme taky problém byť skorem stejný průšvih jako Apple s mapy světa, letiště v jezeru, stromy v ovzduší, lidi jako auta, auta jako lidi. No kdo bude na prvním žebříčku příští rok jsem opravdu zvědavý já sám. 


14. září 2012 - Nokia má zase o krok na vrchol

Mobil revoluce totiž zlevnil o tisíce korun. Letos v červenci kdy tento kousek byl k sehnání činila cena na našem trhu bez mála 15200 Kč nyní se pohybuje kolem 10850 Kč a o jakýsi kousek jde, ano správně, neuvedl jsem, je to přeci revoluční Nokia 808 PureView.

Proč revoluční? Upřímně … máte na některém ze svých telefonů fotoaparát s 41Mpx ??

Jelikož má toto rozlišení dokáže pracovat s tzv. technologií převzorkování obrazu. Klasika v Mpx co se dnes dodávají plyne to že může vužívat zoom bez ztráti ostrosti což je velice fajn. Navíc tato novinka umí jak jinak než točit FULL HD video - ještě aby nemohlo při takovém rozlišení, navíc je tato pecka nejen nadupaná fakt ostrým fotografem ale také slušným ,,motorem,, a to 1,3 GHz ARM procesor a 512MB operační paměť a interní paměť 16GB a nechybí samozdřejmně i rozšíření o 32GB Wi - Fi a Bluetooth nechybí a HDMI. No zkrátka takový malý notebook do kapsy není to super.

Abych pravdu řekl, na to že se údajně spekuluje že Nokia má problémy s konkurencí a klesá v žebříčku, nevím nevím, já bych jak jsem již dříve zmínil má velkou budoucnost. Nokia jde podle mého názoru dosti rychle, spíše by si měla uhlídat zaměstnance zda něco nevypouští co nemají konkurenci ale o tom je konec konců dnešní -> konkurence.


14. září 2012 - Apple opět jede na plný plyn

Společnost Apple má už ŠESTOU generaci nového iPhonu. Novinka je pod nesoucím názvem iPhone 5 a telefon nejenže je vyšší než obvykle bývá je vylepšený oproti verzi 4S o kterou je tak trochu k nerozeznání. Jeho výška narostla díky velkému displeji a to 4 palcovému což je poměrně velký oříšek o čem již vypovídá i jeho rozlišení displeje a to 1136 x 640 px. Některé zdroje co jsem koukal uvádí že již zesnulý zakladatel firmy Steve Jobs tuto variantu vždy odmítal, rozšíření displeje, zkoumal jsem zda o tom najdu něco podrobnějšího, nenašel jsem, až na jednu vyjímku, co je na tom pravdy opravdu nevím, ale údajně se má jednat o jakýsi problém s dotykem, respektive řečeno čím menší ikonky tím horší ovládání, což bych si troufal říci i já, takže možná pokud tato jakási informace vpuštěná do světe je pravdivá jsem se Stevem Jobsem.

Vraťme se ale zpět, iPhone 5 má nižší hmotnost ale za to pěkně vyšší výkon. Jelikož je zhruba o 42 gramů lehčí má se zařadit jako nejlehčím iPhonům na trhu ale upřímně … koho hmotnost v dnešní době zajímá, normálnímu uživateli to je opravdu šuma fuk zda to je o 40 gramů lehčí nebo těžší nebo snad nemám pravdu?

Novinka má v jádru zabudovaný nový čip A6 ( o tom si povíme příště ) ten je dvakrát výkonnější než loňský model . U fotoaparátu se toho moc nezměnilo, 8 Mpx jen to že bude umět kvalitněji a rychleji fotit, spíše to bude ale na stejný line. U nás se tento kousek bude prodávat až ( oficiálně 28. září ) ale já to tipuji plně na 30. září kdy uhodí pravá vlna.

No Apple chystá i další návrhy a nové typy ale i tak, řekl bych že se žene až moc rychle dopředu, ani Steve Jobs takhle rychle nejel, takže čím víc tím to bude horší. Aby nakonec Apple neklesnul kam nemá, uvidíme …


14. září 2012 - Samsung byl zasažen ránou od Applu

Tato zpráva je poměrně starší, mnozí z Vás již víte oč jde, nic méně i tak jí sem dám a i další, zpoždění je z jednoho důvodu a to - aktualizace stránky.

Společnost Apple dala žalobu na společnost Samsung z důvodu že zneužily jejich patenty. Pokuta kterou má společnost Samsung zaplatit je kolem 1,5 USD tedy něco kolem přepočtu 20.5 miliardy korun.Samsung se však chystá odvolat ale zároveň pohrozil taktéž soudem a to za to že firma Apple použila technologii Samsung a vůbec za ní řádně nezaplatila, jejich částka se zase pohybuje kolem 410 miliónů korun.

Jak to však všechno dopadne není jisté, pravděpodobnost že společnost Apple dostane co chce je velmi pravděpodobná to se však dozvíme až po 20. září kdy se tímto případem bude zabývat soud. 


17. července 2012 - Nokie má vlastního konkurenta!

Nokia má vlastního možná i budoucího konkurenta, ale zase až tak velký konkurent to není.Nokia propustila některé ze svých zaměstnanců, ty však neváhali a nevzdali se svého povolání a společně založili firmu.Nová firma sídlí v Helsinkách a její název zní Jolla. Společně už také vytváření nový telefon a to smartphone s operační systémem MeeGo který se dříve vyvinul společností Nokia a Intel. Jolla potřebuje ale hardware a tak prozatím hledá spojence a že jich má už poměrně dost.

Šéf firmy Jolla je Jussi Hormola který pracoval v Nokii přes 12 let, jak sám říká pokud půjde vše tak jak by mělo jít jejich nová koncepce smartphonu by měla přijít na trh do letošních Vánoc, analytici však tvrdí že budou mít na trhu velkou konkurenci ohledně smartphonu.

Jelikož ale Jolla plánuje operační systém právě MeeGo tak bych zcela osobě a i další a nejenom já ale další na internetu tvrdím že budou mít poměrně dobrou budoucnot protože operační systém MeeGo nebyl špatný. Osobně jsem neměl tu možnost ho vyzkoušet ale slyšel jsem o něm dost věcí, pokud dle ě na něm Jolla zapracuje a nadále na něm bude pracovat vidím v nich druhou Nokii. Pokud ale jak šéf Jolly řekl, půjde vše hadce, bude muset sehnat něco málo přes deset milionů eur což není zrovna malá částka.A proč šli do MeeGo, podle některých informací hlavně z důvodu že MeeGo byl nasazen jen do jednoho typu mobilního telefonu a to do Nokia N9, jeho výhodou je že nemusí mít vůbec žádná tlačítka, vzhledově je hodnocen na jedničku s hvězdičkou a zkráceně jeho přednost je přehledné a intuitivní ovládání. Místo tlačítek používáte tzv. gesta tj. třeba pro zobrazení menu spustíte jednoduchým pohybem prstu z rohu do rohu. Vývin tohoto OS byl v roce 2010 a je založen na Linuxu, na samotném internetu řada odborníku přes mobilní telefony tvrdí že MeeGo je nejlepší OS v mobilech, používá se i v netboocích. A proč Nokia od MeeGo opustila, navázala totiž partnerství s Microsoft a do mobilů začala dávat Windows. Všichni nenadšenci Nokie a někteří analytici mobilního tržního růstu tvrdí že Nokia ale i tak krachne a propadne se na poslední žebříček a neustojí krize které nyní panují, tomu ale já nevěřím ale to jsem tu už psal.


10. července 2012 - Samsung opět útočí

Opět jsem se trochu ve svém čase porozhlédl a mám tu pro Vás další pěknou žhavou novinku a tou je firma Samsung.

Samsung co se dá říci opravdu dere své kousky na tu nejlepší úroveň koncem června 2012 se totiž Samsung rozhodl uvést na náš český trh generaci resp. druhou generaci počítačového tabletu a to pod názvem Galaxy Tab.

Galaxy Tab má 10.1 palcový displej a 3G modul. Nechybí i WiFi připojení. Hlavním  konkurentem této novinky je novinka třetí generace Ipadu od Apple.

Co jsem tak koukal tak na internetu se tenhle kousek pohybuje kolem 9250 - 10650Kč doporučená cena od prodejce je něco kolem 9550Kč ale pozor to je cena bez 3G modulu s 3G modulem vyjde pak něco kolem 12500Kč v zahraničí ale telefon pořídímě v přepočtu na naší měnu bez mála něco kolem 5600 Kč což je poměrně už dost velká rozdílná cena.

Procesor tohoto typu je dvoujádrový s 1 GHz. Rozlišení displeje je 1280 x 800 obrázkových bodů a nechybí OS Android 4.0. Fotoaparát dle mě ale krapec zaostal protože se udržel na už dalo by se říci na klasice 3 Mpx a 4x digi. zoomem.

Avšak Samsung vyrukoval na rozdíl od Ipadu s tím že s tímto typem lze telefonovat. Jeho paměť je 16GB ale s rozšířením s microSD kartami dostaneme 32GB a to je už dost místa.

Tenhle kousek váží něco málo přes půl kila ale to není taková tíha.

Nic méně co říci o Samsungu s tablety. Samsung a Apple rozhodně konkurují jeden druhému v tabletech ale Apple má přeci něco navrch a to lepší displej s rozlišením, 5 Mpx fotoaparát obvykle, Full HD video a obrazová stabilizace a rychlý mobilní internet čtvrté generace.
1. července 2012 - FINI opět rozjíždějí závod na plné čáře

Finové mě opět tentokrát dostali, nejenom že sice pomalu klesají v žebříčku nejprodávanějšího mobilu na trhu a to sice značka NOKIA - pokud do dneška nevíte ... Ano značka telefonu NOKIA je Finský výrobek, ale prozatím drží první místo a dlouho ještě budou, sice nedávno na internetu bylo uvedeno grafové znázornění to však ale nesedí tomu co NOKIA připravuje. Každopádně nemůže si zatím stěžovat v době již pomalé ustávající krize. Dotahuje jí sice Samsung ale to až někdy jindy.

Tuto informaci jsem pochytil již o něco dříve než se ukázalo na internetu. Ale jelikož je čas rubriku jsem připravil již dřív. NOKIA totiž na našem trhu tento rok a již tento červenec představí nový telefon NOKIA Lumia 900 v podání Batmanského stylu. Ale pozor, příjde na náš trh pouze něco málo kolem 100 kusů, bude to totiž první fáze sběratelské dost vymakané mobilní edice. 
NOKIA Lumia 900 bude mít možnost fotografovat již s 8Mpx fotoaparátem a schopností natáčet video o rozlišení 1280 x 720 a to je setsakramentsky dobrý rozlišení na telefon. Nejenom že má tento kvalitní fotoaparát bude mu na blízku i jeho paměť, 512 MB operační paměti a pozor - 16GB vestavěnou pamětí pro ukládání dat - otázka je: Využijete to vůbec :-) ?
Nebude samozdřejmě chybět navigace a hlavě wifi což ocení asi bezmála každý. Svojí operační paměť využívá OS Windows Phone a samozdřejmě celé nitro telefonu a jeho srdce - procesor se nám představí Qualcomm APQ8055 který se může chlubit svým vysokým a dobrým 1,4 GHz taktem. 
No a když jsem na začátku uvedl že půjde na začátku o sběratelskou edici, NOKIA pro nás kteří nebudou váhat a do 20. července si jí zakoupí obdrží jako dárek dvě vstupenky na megafilm --> Temný rytíř povstal <-- 
Jako sběratelská image u tohoto kousku je vygravírovaný symbol netopýra. A samozdřejmostí je černá barva celého mobilu. 
Tahle NOKIA bude co jsem zjistil a za co jí považuje celé srdce FINSKA firmy NOKIA její tažný kůň byť do ní vynaložila pěkné úsilí. Celý tento typ bude oficiálně předtaven některý den v tomto nadcházejícím týdnu, kdy, to Vám přesně neřeknu, sám to bohužel nevím, rozhodně bych doporučil zavítat do obchodu a poptat se ale tipoval bych příchod zhruba na 5. - 10. července byť o pár dní déle.
Tak co navnadil jsem Vás? Sám bych si dovolil říci že ano ale teď Vás zklamu, především mladé nadšence, zda jste přinesli samé jedničky na Vysvědčení beztak nedoufejte, tento telefon se bude prodávat od nejnižší ceny která se uvelebila na 11 950 - 14 250Kč ale pozor na internetu jsem objevil že někteří výrobci se nebudou dát za výlohu s tímto telefonem cenu bez mála 17 500 Kč. 
Za ty prachy? No nekupte to ... Ne?

Můj názor?
NOKIA jako značka pro telefony je dobrý prodejce mobilů, mám s ní dlouhodobou zkušenost a nemohu si stěžovat, takže jí i nadále fandím, do své zkušenosti k ní ale řadím již i firmu SAMSUNG ale NOKIA je stále na 1. stupni prodejců s telefony. Bohužel i přesto že jsem jejich nadšenec za takový prachy bych si hned žhavou novinku nekoupil já mobil mám :) 6234 a Prism 7500 a jsem spokojený. Dotykového mobilu nevyjímaje ale typ Vám neprozradím, chtěli by jste ho také :-).
Partneři stránek jsou
Podpořte mě
Já podpořím Vás
FANDA live
hudba pro Vaše akce
 
František Sedláček
Domašín 190
25801 Vlašim
GSM: 603 412 997

e-mail: s.fanda.007@seznam.cz 
Lepená grafika
polepy aut a výloh

Petr Beran
Obřanská 593
664 01 Bílovice nad Svitavou
GSM: 737 805 640

e-mail: info@lepenagrafika.cz 
Webmaster - konečná úprava stránek: Roman Wachauf
2015 - 2017
________________
tvorba stránek: www.webgarden.cz
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one