uprava zks.jpg


Poslední aktualizace stránek provedena ve dne: 24.8.2017
Předchozí aktualizace stránek provedena ve dne: 7.8. 2017
Předchozí aktualizace stránek provedena v den/měsíc: 12.6.2017

krátký výhled aktualizace do minulosti pro rok 2017: 5.4.;26.2.;20.1;3.1.2017;2016; 2015
Bez názvu254.png
776 463 033

607 104 226 
pouze SMS - dočasně mimo provoz


rwservis@seznam.cz


Skype >>> cikwa.r

Recenze Nokia 6234

Sliboval jsem že zde bude uveřejněna exkluzivně recenze o mobilní telefonu Nokii 6234. Tato recenze je prozatím exkluzivně uveřejněna na tomto webu za pár dní bude vložena i na webu Číkwa týmu kde najdete mimo jiné i přehlednější tabulku parametrů které tento mobil obsahuje.

 

Proč jsem tento mobil zařadil zrovna sem a Vás informoval že bude exkluzivně zde? Už jen to slovo exkluzivně by každého napadlo že to bude nějaká opravdu ,,PECKA,, ale nakonec jste zjistili že jde jen o mobilní telefon ( dále jen MT ) značky Nokie což by nebylo prozatím nazmar ale že jde především o typ 6234.

Je to z důvodů že jsem poměrně dosti diskuzí na internetu vysledoval o tomto typu modelu a i já osobně ho sám vlastním takže jsem se rozhodl spolu s Číkwa týmem že tento mobilní telefon perfektně rozebereme už jen proto že ho mám v rukou poměrně dost dlouho a mnoho lidí tak zde na našich společných webech najde konečně pravdu o tomto mobilu a ne jako tomu bylo pár měsíců kdy byl tento model uveden na trh pouze u operátora Vodafone, kdy reportéři určitých webů o mobilu z daleka nevěděli zcela vše a byla to pro ně novinka, konec konců vždy tomu tak bude že nikdo nikdy jen tak nenajde ihned ty pravé mouchy.

 

Takže pokud jste dočetli až ke konci mého úryvku pojďte vážení a milí spolu se mnou nahlédnout do nitra mobilního telefonu zn. Nokia typu 6234.

 

Pokud se vrátíme o pár roků zpět vykoukne na svět informace že Nokia vyvede na trh model 6230i ale jelikož tento typ měl malé zpoždění byla vyvedena na trh a pouze pro operátora Vodafone její sestra a to model typu 6234. Nebudeme rozebírat copak je to smartphone ale díky ceně a výkonu tohoto mobilu 6234 má velice blízko právě již k zmiňovaným smartphonům. Jelikož se z pravidla jedná o dobře kvalitně nadupaný MT nekoupíte ho originálně nikde jinde než pouze u operátora Vodafone výjimka jsou bazary a inzeráty.

Nokia 6234 má klasický tvar což mě osobně se líbí a dalším uživatelům taktéž, cena byla velice příznivá, i když některé zdroje uvádějí cenu kolem 7000 Kč u operátora se dal díky tzv. tarifům sehnat i za velice ještě více elegantnější cenu a to až 2500 Kč, pokud přeháním, přihoďte 1000 Kč navíc a už jsme doma. Já tento mobil vlastním za necelou 3000 Kč bankovku. Navíc konstrukce MT 6234 je velice zajímavá už vzhledem k tomu že se nejedná o stejný typ konstrukce jako tomu bylo u modelů 6233 či 6230, konstrukce je dokonale klasická, velice dobře padne do rukou, co se týče image ten je taktéž výborný. Musím upřednostnit že tento MT nemá operační systém ale to je jen to nejmenší, nemůžeme čekat zcela extrémně nadupaný mobil, když z vlastní zkušenosti musím říci že se mobil dokáže zachovat i jakoby OS sám vlastnil, k tomu však dojdeme. Proto je tento model převážně zařazen do sekce pro práci což velice musím uznat že tam skvěle zapadne!

Co se týče konstrukce, některé zdroje uvádějí že konstrukce vrže, není tomu tak, konstrukce vrže až po opravdu delší době a pokud tomu je, je to zapříčiněno tím, že kryt akumulátoru má ve spodní části tzv. pacičky které zajíždí do držadel aby se nekolébal celý kryt, dají se poměrně rychle ošoupat. Či nalomit pokud s tím člověk nesmyslně blbne, ničím jiným to není. Co je velice zásadní u tohoto typu je i to že je velice odolný vůči vodě, sněhu, prachu a především nárazu. Vynechejme prosím vodu v případě že mobil hodíme do kaluže o hloubce 10cm, telefon na místě utopíte. Nokie dle mě poměrně vsadila i na kryt LCD jelikož ten se poškrábe za velice drsných podmínek ( šmirgl papír apod. ), mluvím i o nárazech, spadl mi již několikrát, celý se po pádu rozlomil na dvě části ( kryt a tělo ) a fungoval vždy dál a funguje, mohu potvrdit že kupříkladu v zimě jsem uklouzl a celou svou vahou jsem bokem spadl na 6234 na tvrdé namrzlé ploše a jako moucha nevážím, čekal jsem s hrůzou že LCD bude prasklý či kryt … nic. Odolnost hodnotím na 89% ( máme už odolnější ).

A máme tu další vymoženost kterou najdeme na tomto mobilu, zadní kryt pro akumulátor a SIMkartu je zcela téměř dokonalá imitace pryže ale není tomu tak, je to umělá hmota, takže pouze zde počítejte s menšími oděrky, ale já jich tam moc nemám. To ale není zcela to co tento telefon obsahuje, uvedl jsem že je velice odolný a hodnotím jeho odolnost na 89% je tomu zapříčiněno tak že přední rám celého mobilu je z několik procent obohacen ocelí a dalšími kovovými prvky, mnoho zdrojů tuto variantu zpochybnilo a reagovalo na to tím že jde o plast, není tomu tak, já osobně jsem tedy korodovat plast ještě neviděl, při rozebrání je téměř patrné že jde o plast ale Nokia nejspíše vsadila na poměrně rozsáhlou konstrukci protože zadní část předního rámu najdeme opět z velké části jako plastovou, u přední tomu z 99% není!

 

Někteří uživatelé webu kteří si mobil vypůjčili, koupili, pro recenze vytknuli Nokii hlavní spouštěcí tlačítko že je nakřivo a je nevyhovující, upřímně hromada Nokií má hlavní spínač na horní části mobilu, ať rozsáhlý či malý, 3310, 3410 ad. Mně tlačítko nikdy nedělalo problém a že by bylo na křivo mi nepříjde. Jelikož MT vlastní Vodafone je patrné že jeho logo uvidíte vskutku všude kam se podíváte, přední část, zadní část, menu a taktéž platí pro Vodafone live.

Co se týče vybavenosti typu 6234 je více jak na 95% dostačující a běžní uživatelé mnoho funkcí nevyužijí hned. I když jde například o pouhý 2Mpx fotoaparát s rozlišením  1600x1200 dělá pro lidské oko velice kvalitní fotografie a mnohdy vypadají na 3Mpx a některé co se opravdu povedou se dají i velice pěkně vytisknout a rozdíl v tom ihned nepoznáte. U videa to je už malinko horší ale i tak je kvalita snímku dostačující, zbytek vrásků doladí PC programy.

Dále mohu skvěle dodat že MT nemá sebemenší problémy pracovat s internetem pokud jej máte, prohlížeč velice dostačuje a dostanete se na sebemenší základní stránky, ( seznam, centrum, google, atd. ) nezvládne logicky kuli firmwaru a dalším věcem spouštět internetové hry ale to není tak zásadní pro mnoho nadšenců her má MT Nokia 6234 dobrou zprávu, nahrajte si je tam a máte o zábavu postaráno, ale i tak Vám skvěle postačí SUDOKU, zmínil jsem nahrání, myslím tím stažení z internetu jako souborový rar. balíček či placenou formou přes internet Vodafone live.

Vzhledem tomu že se prozatím MT v této recenzi převážně ukazuje jako skvěle nadupaný pracovník má i další vlastnost zpracovávat Mp3 ale především to že se velice dost přiblíží již dnešním hudebním MT protože má STEREO reproduktory které mají opravdu sílu. Opět mnoho webů uvádí že jsou nevychytané a zcela tomu tak není, přehrají v hlasitosti a kvalitě kupříkladu dotykovou nokii 5800 či některé řady z ExMusic což je už chvályhodné, navíc pokud Vám hudba sedí jako málo výrazná můžete jí doladit dle sebe v mediích v ekvalizéru avšak už záleží zda někdo trochu porozumí hudbě. Zároveň lze použít i rádio.

Mobil zvládá také přehrávání videí, nevýhodou akorát je že nedokáže na rozdíl od hudby přetáčet, chcete - li koukat na film, doporučuji 30 minutový na který máte určitě čas kupříkladu v MHD ale s MP4 nemá žádný problém ( opět se jedná o přehrávání ) a opět taktéž neumí přehrávat, pouze zpracovávat.

OD SMS po e- mail a chat. To už nám tenhle typ také zvládne, s chatem zkušenost opravdu nemám jelikož jej nepotřebuji ale e- mail, SMS, MMS velice klasický funkční jednoduchý typ odesílání a s dalšími funkcemi jako jsou rychlé zprávy, Nokia Smart Mesagging, T9 to pro něj není žádná novinka. Velice výhodný je to že je MT vytvořen pro pracovní dovednosti, tudíž i když má malou vnitřní paměť co se týče přijatých a odeslaných SMS zpráv nemám sebemenší kritiku, běžně mám přijatých 2350 a odeslaných zároveň 1800, poté mi již mobil hlásí plnou paměť - zkrátka SMS přijímáte a odesíláte do doby dokud mu tu paměť nevykradete, rozhodně 4,5MB vnitřní paměti na SMS stačí bohatě, jelikož zbytek tvoří kliparty obrázky od Nokie a vyzváněcí tóny, celková vnitřní paměť sahá na skvělých 6Mb, říkám skvělých, protože nemůžeme od tak nadupaného MT očekávat něco více, postačí nám proto pro rozšíření slot pro Micro SD karty, s 2Gb kartou nemá mobil problémy, očekávejte ale menší prodlevu při zapínání kuli načítání dat, ale to je dnešní nevýhoda mobilů, téměř 80% při velké kapacitě dat pracuje pomaleji. Kontakty s nima si hlavu nelámejte, pokud nemáte více jak 500 kontaktů nemusíte se bát že tam zapomenete někoho blízkého.

Vybavení, podíváme - li se na postranní vybavení zjistíme že mobil je vybaven jak Bluetoothem tak i tzv. IRDOU neboli Infračervený port. Krátká vzdálenost 30cm ale zato bezpečnější než Bluetooth.

Zároveň mohu potvrdit že tento telefon pracuje s dosti řady sítí a to zejména s GPRS ( třída 10) EDGE ( třída 10 ) a UMTS ale také přes systémový konektor. Převážně pracuje v pásmech 3 a to 900, 1800 a 1900 MHz.

Velice se hodí pro komunikaci PC program od Nokii PC Nokia Suite kde se s 6234 ještě lépe seznámíte a opět využijete další % tohoto kvalitního MT zn. Nokia.

Pomalu se dostáváme i k Displeji o něm není co psát, na kvalitu barev 262tisíc je až moc barevný a člověk by řekl že se to ani 262 tisíc barev nepodobá ba spíše více. Jedná se o TFT takže skvěle se čte při slunečním záření, a má možnost i ztlumení osvětlení.

Vodafone:

Vodafone jako takový jak jsem již zmínil nandal všude logo Vodafone a Vodafone live, takže někteří uživatelé Vodafone odkazovali Vodafone k záhubě jelikož Menu není zrovna pro některé elegantní, můžu zcela říci že se to dá změnit mnoha motivama, kupříkladu pár jich je i zde na webu.

Mobil máme vybaven i tlačítkama po stranách, zejména pro hlasitost a také pro Push-to-talk pro komunikaci fotoaparátu slouží tlačítko na spodní části. Dodávaná baterie je totéž poměrně dost kvalitní, mobil zcela používám a baterie jakoby byla nová, o moc se její životnost nesnížila a běží jak má, konec konců firma Nokia má dle mě velice kvalitní akumulátory co se týče ostatních firem, jelikož vlastním od nokie free program PC Nokia Suite používám i USB kabel a mobil pracuje i jako skvělý internetový modem a přenáší tak ještě lépe data například na NB.

Ale nesmíme zapomenout i na vnější části, klávesnice je velice dobře propracovaná, padne přesně na prsty či palec, joystick je jemný a velice kvalitní, má však jednu nevýhodu časem se oloupe zcela stříbrná barva, jinak je skvělá.

Při volání zmákne bez problémů i nahrávání a poměrně dost solidně dokáže i nahrávat při zhoršených podmínkách, zkrátka takové vaše třetí ucho s menším nedostatkem. Fotky lze uložit i ke kontaktům což není občas také na škodu jak si telefon vybavit aby byl ještě více OK. Nokia 6234 dokáže zpracovávat i videohovory ale uvidíte jen druhou stranu vy, druhá strana neuvidí Vás, 6234 nemá totiž integrovanou kameru pro videohovory. Abychom z tohoto obsahu co zde uvádím shrnuli co umí za data tak nabízí taktéž poměrně dost funkcí a to WAP, HSCSD, CSD a SIM Toolkit zbytek jako infračervený port Bluetooth ad. jsem uvedl.

Firma Nokia si dala zcela na tomto typu bezvadně záležet, a za cenu kterou jej Vodafone nabízí je to velice silně kvalitně nadupaný mobilní telefon 6234.

Vřele mohu doporučit ještě v roce 2011 tento telefon vlastnit, mluvím převážně k uživatelům kteří hledají levný telefon s poměrně klasickými vlastnostmi a ne moc ostatních věcí a pro pracovní příležitosti.

 

Mé hodnocení: 93% kladného hodnocení 7% záporného

 

7% tvoří malé drobnosti jako jsou přetáčení videí apod.

 

Doufám že jste v roce 2011 změnili názor na tento model firmy Nokia typu 6234 který jste doposud měli.
Partneři stránek jsou
Podpořte mě
Já podpořím Vás
FANDA live
hudba pro Vaše akce
 
František Sedláček
Domašín 190
25801 Vlašim
GSM: 603 412 997

e-mail: s.fanda.007@seznam.cz 
Lepená grafika
polepy aut a výloh

Petr Beran
Obřanská 593
664 01 Bílovice nad Svitavou
GSM: 737 805 640

e-mail: info@lepenagrafika.cz 
Webmaster - konečná úprava stránek: Roman Wachauf
2015 - 2017
________________
tvorba stránek: www.webgarden.cz
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one